Antrim Coastal Road
Blijf op de hoogte en volg Annie & Henk
31 Mei 2013 | Verenigd Koninkrijk, Ballycastle
Na het ontbijt vertrekken we uit Rathdrum. We rijden vandaag verder noordwaarts door de Wicklow Mountains. Onderweg genieten we van prachtige vergezichten. Het was de bedoeling om vandaag de Keltische grafheuvels van New Grange, Dowth en Knowth te bezoeken. Deze stammen uit het Neolithische tijdperk (2500 v Chr.)Deze graven werden rond 860 door de Vikingen leeggeplunderd. Wij zijn er in de 90er jaren al eens met de kinderen geweest en waren toen diep onder de indruk. Helaas moeten we daar aangekomen constateren dat alle wegen er naar toe en alle uitkijkpunten geblokkeerd zijn. Het is een grote commerciële bedoening geworden. Je bent verplicht om er met een bus naar toe te gaan, en het was er ook nog eens razend druk. We besluiten om maar verder te rijden. Jammer! We vervolgen onze weg in Noordelijke richting en bezoeken de plaats aan de rivier de Boyne waar Koning Willem de Derde op 12 juli 1690 zijn schoonvader James de Tweede versloeg. Een dag die nog jaarlijks nog steeds met de Oranjemarsen herdacht wordt.
De laatste stop vandaag is in Monasterboice, beroemd om de 3 mooiste en hoogste Keltische kruisen van Ierland. Een van de kruisen is versierd met Keltische sculpturen uitstekend bewaard gebleven taferelen uit de bijbel, zoals o.a. de zondeval, de moord op Kaïn en Abel, David en Goliath en de aanbidding van de Wijzen uit het Oosten. De kruisen staan op het kerkhof van een voormalig klooster. Dit klooster werd in de 5e eeuw gesticht, maar in 1097 door een brand verwoest. Er staan alleen nog walmuren en gevels van 2 kerken. Er staat ook nog een ronde toren uit de 9e eeuw.
Nadat we hier uitgebreid hebben rondgekeken rijden we naar Dundalk en stoppen we bij een camping aan de kust. Het is de hele dag al prachtig weer en we genieten de rest van de dag bij de camper van het heerlijke zonnetje.
De volgende dag gaan we op weg naar Larne ,een kustplaats in Noord Ierland. Van daar willen we de Antrim Coastal Road rijden. Na een mooie rit over binnenwegen en door leuke Noord Ierse stadjes arriveren we bij het begin van deze beroemde, toeristische route die langs de noordkust van Noord Ierland loopt, pal langs de North Channel. We genieten van de spectaculaire vergezichten en leuke kleine haventjes. Om drie uur zijn we in het stadje Ballycastle. Daar brengen we de nacht door op een kleine camping.
-
01 Juni 2013 - 12:59
Roeland En Hanneke:
Henk en Annie, leuk alles te lezen en een fijne vakantie. Het is inmiddels hier ook droog geworden, maar de temperatuur mag nog wel wat omhoog. Gr.
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley